Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image
Jesteśmy autoryzowanem partnerem Q-service Castrol!
Kliknij i odwiedź stronę producenta >>
image
Konserwacja-podwozia

Montaż haków holowniczych Bielsko-Biała

Hak holowniczy zwiększa funkcjonalność każdego samochodu. Umożliwia przewożenie rowerów, transportowanie przyczepy kempingowej, łódki czy klasycznej, wielofunkcyjnej przyczepki.
Dane kontaktowe:
Adres:al. gen. Władysława Andersa 545
43-316 Bielsko-Biała

Uniwersalny hak holowniczy do wszystkich typów pojazdów nie istnieje, dlatego jego wybór i montaż warto pozostawić zaufanemu warsztatowi samochodowemu. Jest to istotne również dlatego, że po montażu haka, musi on przejść badanie techniczne na Stacji Kontroli Pojazdów.

Wybór haka

Wybór haka holowniczego determinują przede wszystkim informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, takie jak: marka pojazdu, model, typ nadwozia, rok produkcji oraz dopuszczalna masa przyczep, które dany pojazd może holować. Istotne są też czujniki parkowania oraz informacje o przeprowadzonym tuningu. Na każdym haku holowniczym znajduje się tabliczka znamionowa, zawierająca informacje o symbolu i numerze homologacji europejskiej, uciągu haka, nacisku na kulę oraz roku produkcji.

W AMG Q Service Castrol montujemy kilka rodzajów haków holowniczych:

  • Haki z kulą przykręcaną śrubami, montowane na stałe;
  • Haki z kulą odpinaną automatycznie, z zabezpieczeniem przed kradzieżą;
  • Haki z kulą odpinaną półautomatycznie, bez zabezpieczenia antykradzieżowego, z możliwością przewożenia kuli np. w bagażniku;
  • Haki odchylane, montowane na stałe, z możliwością wygięcia i umieszczenia pod autem, bez konieczności demontażu.

Zalecamy montaż haków z możliwością demontażu kuli, ponieważ przepisy niektórych krajów nie dopuszczają jazdy z zamontowaną kulą, o ile pojazd nie ciągnie przyczepy. Ponadto, ułatwia to parkowanie pojazdu na ciasnych parkingach i w niedużych halach garażowych.

Wybór odpowiedniego haka uzależniony jest od modelu samochodu. Każdy producent umieszcza fabrycznie w samochodach otwory przeznaczone do montażu haka holowniczego. Profil możliwej do zamocowania belki haka zależy między innymi od rodzaju nadwozia pojazdu, jego kształtu, umiejscowienia koła zapasowego oraz składowych układu wydechowego. W Q Service Castrol bazujemy na hakach renomowanej marki Westfalia.

image

“Najlepszy serwis samochodowy w Bielsku. Szybki czas naprawy i rozsądne ceny. Nie naciągają ludzi na niepotrzebne koszta. Przed dokonaniem jakichkolwiek napraw wykrytych usterek, zawsze wcześniej konsultują telefonicznie z właścicielem pojazdu i podpowiadają najrozsądniejsze rozwiązania. Polecamy”

Sale Experts

Ustawienia-geometrii

Montaż haka holowniczego w Bielsku-Białej

Q Service Castrol od lat zajmuje się profesjonalnym montażem haków holowniczych. Jesteśmy jedynym w okolicy warsztatem, posiadającym urządzenia przeznaczone do autoryzowanego programowania haka do pojazdu. Posiadamy także autoryzację na montaż elementów modułów i wiązek do pojazdów objętych gwarancją.
Naszym dostawcą jest renomowany producent wiązek przeznaczonych do konkretnych typów pojazdów. Oznacza to, że klient nie traci gwarancji na swój samochód, a zamontowany u nas hak jest całkowicie skalibrowany, kompatybilny z pojazdem i działający poprawnie.

Montaż haków w serwisie AMG wygląda dokładnie jak montaż producenta.
Oferujemy fachowy wybór, profesjonalny montaż i przyłączenie do instalacji elektrycznej haka w dowolnym samochodzie.

W przypadku pojazdów starszych, co do których nie ma szczególnych wymagań montażowych, na życzenie klienta stosujemy wiązki uniwersalne, nie kolidujące z oryginalną instalacją elektryczną w aucie.

W przypadku aut nowszych, polecamy montaż wiązki elektrycznej przeznaczonej do konkretnego modelu samochodu. Jej podłączenie musi odbywać się ściśle według zaleceń producenta pojazdu. Zwykle wiązkę podłącza się do kostki oświetlenia.

W samochodach z zaawansowaną elektroniką, warto rozważyć montaż modułu elektronicznego, kompatybilnego i współpracującego z komputerem auta. Takie rozwiązanie uchroni instalację przed pojawianiem się przepięć.

Moduł elektroniczny polecamy również dla pojazdów posiadających zamontowane w tylnym zderzaku czujniki parkowania. Jeżeli nie ma możliwości ich wyłączenia, zastosowany moduł elektroniczny dezaktywuje działanie czujników tuż po podłączeniu do gniazdka wtyczki przyczepy.

Umów się jeszcze dziś!

Zadzwoń jeszcze dziś i dołącz do setki zadowolonych klientów dla których jakość i profesjonalizm ma znaczenie!

+48 602 635 400

Warto wiedzieć

W AMG serwis montujemy wyłącznie haki posiadające homologację europejską. Produkty bez tej homologacji nie mogą być w Polsce legalnie zarejestrowane. Po zamontowaniu haka holowniczego, właściciel pojazdu ma obowiązek zgłosić pojazd na badanie techniczne do Stacji Kontroli Pojazdów. Serwisant SKP sprawdza poprawność podłączenia wiązki elektrycznej, działanie świateł oraz obecność tabliczki znamionowej produktu. Przy braku zastrzeżeń, wydaje zaświadczenie o przejściu badania technicznego. Ostatnim krokiem do pełnego zalegalizowanie haka holowniczego jest wizyta w Wydziale Komunikacji, gdzie montaż haka zostaje wpisany do dowodu rejestracyjnego pojazdu.