Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image
Jesteśmy autoryzowanem partnerem Q-service Castrol!
Kliknij i odwiedź stronę producenta >>
image
Naprawa-skrzyni

Naprawa skrzyni biegów Bielsko-Biała

Statystycznie najczęstszymi przyczynami awarii skrzyń biegów są wady materiałowe, błędy konstrukcyjne, wycieki oleju bądź niewłaściwa eksploatacja. Niezależnie od przyczyny powstałej usterki, odnalezienie jej źródła i naprawa wiążą się z całkowitym demontażem skrzyni biegów. Operację tę należy przeprowadzić fachowo i precyzyjnie, rygorystycznie przestrzegając zaleceń producenta.
Dane kontaktowe:
Adres:al. gen. Władysława Andersa 545
43-316 Bielsko-Biała

Jako nieliczni, posiadamy dostęp do zasobów wiedzy producentów grup Mercedes oraz ZF, dzięki czemu nasi serwisanci wyspecjalizowali się w nawet najbardziej skomplikowanych naprawach skrzyń biegów. Dla klientów oznacza to przede wszystkim gwarancję najwyższej jakości wykonanej usługi.

Kiedy zgłosić się do serwisu

Awaria skrzyni biegów to usterka, której nigdy nie wolno bagatelizować. Najlepiej zgłosić się do warsztatu już przy pojawieniu się drobnych nieprawidłowości. W przekładniach manualnych może to być większy opór przy przerzucaniu biegów, zgrzytanie biegów, samoistny ruch dźwigni zmiany biegów czy odgłos przypominający wycie. W skrzyniach automatycznych najczęściej występuje rozłączanie napędu, brak wysokich biegów, zanik biegu wstecznego lub szarpanie przy zmianie biegów. Część z tych objawów może być spowodowana zbyt niskim poziomem oleju w przekładni i zwykle znika po uzupełnieniu jego poziomu. Sprawdzenie poziomu oleju oraz decyzję o jego uzupełnieniu lub wymianie warto również pozostawić fachowcom.

Jak korzystać ze skrzyni biegów, by działała bezawaryjnie

Wbrew pozorom, korzystanie ze skrzyni biegów nie dla każdego kierowcy jest intuicyjne. Przy samochodach wyposażonych w przekładnie manualne wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach:

  • Bieg pierwszy i bieg wsteczny można „wrzucać” wyłącznie przy zatrzymanym pojeździe;
  • Biegi powinny być dostosowane do obrotów silnika, nie należy dopuszczać do permanentnego „wycia” na zbyt niskim biegu;
  • Pedał sprzęgła należy wciskać do końca;
  • Poziom oleju w skrzyni biegów powinien być regularnie sprawdzany.
image

“Najlepszy serwis samochodowy w Bielsku. Szybki czas naprawy i rozsądne ceny. Nie naciągają ludzi na niepotrzebne koszta. Przed dokonaniem jakichkolwiek napraw wykrytych usterek, zawsze wcześniej konsultują telefonicznie z właścicielem pojazdu i podpowiadają najrozsądniejsze rozwiązania. Polecamy”

Sale Experts

image

Właściciele pojazdów wyposażonych w przekładnię automatyczną, powinni stosować się do następujących zasad:

  • Tryb P służy wyłącznie do parkowania, nie powinno się z niego korzystać podczas postoju na światłach;
  • Tryb N służy wyłącznie do przemieszczania auta bez użycia silnika, np. pchanie lub holowanie;
  • Z trybu P do trybu D należy przejść szybkim ruchem – wówczas elektronika nie wyśle sygnału o włączeniu wstecznego;
  • Nigdy nie należy przechodzić między trybami R D podczas toczenia się pojazdu – mimo, że jest to wykonalne – skraca żywotność przekładni;
  • Tryby jazdy należy zmieniać wyłącznie na postoju, przy wciśniętym pedale hamulca;
  • Podczas pierwszych kilku minut jazdy nie należy korzystać z pełnej mocy silnika.

Naprawa skrzyń biegów w AMG

Problemy z układem napędowym zdarzają się zarówno w autach starszych, jak i zupełnie nowych. By zaoszczędzić czas oraz pieniądze naszych klientów, wykonujemy precyzyjną i wnikliwą diagnostykę układów. Dzięki temu szybko lokalizujemy usterkę i opracowujemy serwisowy plan naprawczy. Po ustaleniu z klientem zakresu koniecznych do wykonania prac, wymieniamy wadliwe podzespoły i sprawdzamy ich działanie.

Nasz warsztat kieruje się wysoką etyką pracy i realizuje zlecenia wyłącznie w oparciu o wytyczne producentów. Dzięki temu możemy zagwarantować bezawaryjną pracę jednostki, którą serwisujemy.

Serwis skrzyni biegów

W ramach serwisu skrzyń biegów wymieniamy sprzęgła, łożyska, oleje, przeguby, wały napędowe, wysprzęgliki oraz filtry.

W wysoko zaawansowanych technicznie, automatycznych skrzyniach biegów wykonujemy statyczną lub dynamiczną wymianę oleju.

Umów się jeszcze dziś!

Zadzwoń jeszcze dziś i dołącz do setki zadowolonych klientów dla których jakość i profesjonalizm ma znaczenie!

+48 602 635 400

Naprawa skrzyni biegów w AMG Q Service Castrol

Ważne, by ingerencji w skrzynię biegów dokonywał fachowiec, zgodnie z określonymi przez producenta procedurami. Weryfikacja kondycji skrzyni biegów, jakości oleju i pracy jednostki, wymaga doświadczenia i wiedzy. Jako partnerski serwis Castrol, zapewniamy profesjonalny dobór odpowiedniego oleju skrzyni biegów. Wybór właściwych komponentów decyduje o żywotności przekładni, a co za tym idzie – pozwala klientowi zachować komfort i pieniądze.

Naprawa skrzyni biegów wiąże się zwykle z wydatkiem od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Ze względu na to, nie należy powierzać jej przypadkowemu mechanikowi. Niedbały serwis skrzyni może bowiem uszczuplić portfel klienta o dodatkowe tysiące.

Naprawę skrzyni biegów należy zlecać wyspecjalizowanemu warsztatowi o wysokich standardach usług, jak AMG Q Service Castrol w Bielsku-Białej. Gwarantujemy wysoki profesjonalizm i najwyższą jakość świadczonych usług.