Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image
Jesteśmy autoryzowanem partnerem Q-service Castrol!
Kliknij i odwiedź stronę producenta >>
image
Serwis-klimatyzacji

Serwis klimatyzacji samochodowej Bielsko-Biała

Przegląd i konserwacja układu klimatyzacji chroni przed rozprzestrzenianiem się chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów, które namnażają się w przewodach i filtrach. Zaniedbana klimatyzacja ulega także awariom, których usunięcie jest nieporównywalnie bardziej kosztowne, niż coroczna konserwacja układu klimatyzacji.
Dane kontaktowe:
Adres:al. gen. Władysława Andersa 545
43-316 Bielsko-Biała

Na czym polega serwis klimatyzacji Bielsko-Biała

Kontrolę sprawności układu klimatyzacji należy przeprowadzać minimum raz w roku. Polega ona na pomiarze wysokości ciśnienia w układzie oraz sprawności jego działania. Właściwe parametry oznaczają, że nie ma konieczności wymiany czynnika chłodzącego. Na serwis klimatyzacji składa się szereg prac polegających m.in. na wymianie czynnika chłodzącego wraz z filtrami oraz na odgrzybianiu. Przy szczelnym układzie klimatyzacji, serwis wykonuje się rzadziej niż kontrolę.

Zapewniamy serwis instalacji AC w pełnym zakresie, w tym:

  • test elektroniki pokładowej
  • wymiana oleju w układzie
  • wymiana czynnika chłodniczego
  • wymiana filtra kabiny
  • dezynfekcja parownika
  • ozonowanie kabiny
image

“Najlepszy serwis samochodowy w Bielsku. Szybki czas naprawy i rozsądne ceny. Nie naciągają ludzi na niepotrzebne koszta. Przed dokonaniem jakichkolwiek napraw wykrytych usterek, zawsze wcześniej konsultują telefonicznie z właścicielem pojazdu i podpowiadają najrozsądniejsze rozwiązania. Polecamy”

Sale Experts

image

Po wykonaniu kompletu prac, korzystanie z klimatyzacji jest bezpieczne nawet dla alergików i dzieci.

W AMG serwis dysponujemy czynnikami chłodniczymi różnych generacji. Umożliwia nam to przeprowadzenie kompleksowego serwisu klimatyzacji w autach nowych i starszych.

Dokładamy wszelkich starań, by jakość świadczonych przez nas usług robiła na klientach jak najlepsze wrażenie. W tym celu dążymy do optymalizacji działania układów AC: wykonujemy pełną diagnostykę komputerową i mechaniczną. Test elektroniki pokładowej umożliwia odczytanie błędów sterownika klimatyzacji i wskazuje wszelkie nieprawidłowości układu. Dzięki nowoczesnym systemom inspekcyjnym wykrywamy i usuwamy wady oraz nieszczelności klimatyzacji, co potwierdza test sprawności ciśnieniowej klimatyzacji.

Umów się jeszcze dziś!

Zadzwoń jeszcze dziś i dołącz do setki zadowolonych klientów dla których jakość i profesjonalizm ma znaczenie!

+48 602 635 400

Warto wiedzieć:

Rocznie z układu AC może ulatniać się nawet 10% czynnika roboczego. Jeżeli wartość ta jest wyższa, można przypuszczać, że układ jest nieszczelny. Warto zachowywać wydruki maszynowe z serwisu. Na ich podstawie można przeanalizować w jakim stopniu ubywa czynnika w skali roku.

Ustawienia-geometrii

Ingerencji w układ AC, wbrew obiegowym opiniom, nie powinno się dokonywać na własną rękę, ale w wyspecjalizowanym serwisie, posiadającym przeznaczony do tego sprzęt. Ważne, by po odessaniu czynnika z układu, wytworzyć w nim próżnię. Czas utrzymania próżni pomaga oszacować szczelność układu. Jeżeli próżnia jest w stanie utrzymać się określony czas, układ jest szczelny i analogicznie – brak utrzymania próżni oznacza nieszczelność. Proces wytwarzania próżni służy również osuszeniu układu z wilgoci.

Niewłaściwie lub nieprofesjonalnie przeprowadzony serwis klimatyzacji (np. niedostateczne uzupełnienie czynnika chłodzącego) może prowadzić do problemów z kompresorem, a co za tym idzie – narazić właściciela auta na wysokie koszty naprawy. Regeneracja sprężarki to koszt rzędu kilkuset złotych.
Cały układ AC wymaga także czyszczenia specjalistycznymi preparatami, ponieważ usterka kompresora umożliwia przepuszczanie do instalacji zanieczyszczeń. Pominięcie tego kroku może uszkodzić całkowicie nową sprężarkę już po kilku tygodniach pracy. Ponadto, wymianie podlega również skraplacz, którego wartość wycenia się na kilkaset złotych. Ostatecznie oszczędność na profesjonalnym serwisie może skończyć się wydatkiem przekraczającym nawet 2500 zł.

Serwis klimatyzacji W Bielsku-Białej – dlaczego Q Service Castrol?

W odróżnieniu od konkurencji, nasza stacja obsługi podlega niezależnym audytom, monitorującym poziom wiedzy i umiejętności naszej kadry pracowniczej oraz sprawność i niezawodność parku maszynowego. Posiadamy uprawnienia do weryfikacji i stosowania czynników chłodniczych. Nasz warsztat stosuje wyłącznie czynniki pochodzące z legalnych źródeł, o potwierdzonej przez nas jakości, gwarantujące długą i niezawodną pracę układu AC.

Na tle innych warsztatów, Q Service Castrol wyróżnia nienaganna etyka zawodowa. Zlecone prace realizujemy uczciwie, w oparciu o zalecenia i wskazania producentów pojazdów. Państwa bezpieczeństwo i zadowolenie jest dla nas priorytetem, dlatego wyniki naszej pracy obejmujemy gwarancją.