Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
image
Jesteśmy autoryzowanem partnerem Q-service Castrol!
Kliknij i odwiedź stronę producenta >>
image
Wymiana-oleju

Wymiana oleju Bielsko

Specjaliści Castrol rekomendują wymianę oleju silnikowego maksymalnie po 15 tys. km. Jest to podyktowane przede wszystkim żywotnością filtra oleju, który po upływie wspomnianych 15 tys. km traci właściwości filtrujące i nie zatrzymuje dostatecznie dobrze zanieczyszczeń.
Dane kontaktowe:
Adres:al. gen. Władysława Andersa 545
43-316 Bielsko-Biała

Wymiana oleju

Funkcją oleju silnikowego jest utrzymanie jak najlepszej żywotności motoru pojazdu.  Odpowiada on przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie układu smarowania, jednak by wykorzystać pełnię możliwości jednostki napędowej, muszą zostać spełnione pewne warunki:

  • Całkowicie sprawny układ smarowania;
  • Zastosowany olej silnikowy zgodny z zaleceniami producenta pojazdu;
  • Odpowiednia ilość oleju w silniku;
  • Olej czysty, nie zmieszany z innymi płynami wskutek nieszczelności uszczelek.

 

Kolosalne znaczenie dla prawidłowej i efektywnej pracy silnika ma jakość stosowanego oleju.

Q Service Castrol jest autoryzowanym, przedstawicielem światowej klasy olejów Castrol, rekomendowanych przez wiodących producentów pojazdów, takich jak: Jaguar, Land Rover czy Volvo. Zapewniamy, że w ręce naszych klientów trafia produkt spełniający najwyższe standardy jakości.

Dlaczego nie powinniśmy kupować oleju w oparciu o polecenie znajomych?

image

“Najlepszy serwis samochodowy w Bielsku. Szybki czas naprawy i rozsądne ceny. Nie naciągają ludzi na niepotrzebne koszta. Przed dokonaniem jakichkolwiek napraw wykrytych usterek, zawsze wcześniej konsultują telefonicznie z właścicielem pojazdu i podpowiadają najrozsądniejsze rozwiązania. Polecamy”

Sale Experts

Wymiana-opon

Dlaczego nie powinniśmy kupować oleju w oparciu o polecenie znajomych?

Wbrew pozorom, zakup właściwego oleju jest niełatwy. Wybór podyktowany rekomendacją znajomego czy promocją cenową może skrócić i zakłócić żywotność motoru pojazdu. Nasi fachowcy wybiorą najlepszy olej dla danej jednostki napędowej, uwzględniając surowe restrykcje producentów.

Tylko uwzględnienie zaleceń producenta gwarantuje długą i bezawaryjną pracę silnika i układów recyrkulacji spalin. W konsekwencji filtry nie zapychają się związkami nie podlegającymi dalszej regeneracji.

image

Kiedy należy dokonać wymiany oleju w silniku?

Częstotliwość wymiany oleju silnikowego określają normy ściśle wyznaczone przez producentów pojazdów. Producenci dyktują również ilość i specyfikację oleju w danej jednostce napędowej, a czasami rekomendują konkretną markę.
Producenci olejów prześcigają się w obietnicach, by poszerzyć grono użytkowników danego produktu. Najniebezpieczniejszą obietnicę składają producenci olejów typu „long life”, zgodnie z którą olej silnikowy można wymieniać co 30 tys. km, a nawet co 50 tys. km.
Specjaliści Castrol rekomendują wymianę oleju silnikowego maksymalnie po 15 tys. km. Jest to podyktowane przede wszystkim żywotnością filtra oleju, który po upływie wspomnianych 15 tys. km traci właściwości filtrujące i nie zatrzymuje dostatecznie dobrze zanieczyszczeń. W efekcie olej ulega zużyciu i ze względu na właściwości higroskopijne (chłonie wilgoć) oraz mieszanie się z nieznacznymi ilościami paliwa, traci właściwości smarne i antykorozyjne.

W Q Service Castrol rekomendujemy wymianę oleju wraz z filtrem co 10-12 tys. km. Zachęcamy do przeprowadzenia nowego nastawu inspekcji olejowej po każdej wymianie. Wymiany dokonujemy zgodnie z zaleceniami producenta, dokładając wszelkich starań, by zużyte filtry i olej zostały zutylizowane prawidłowo i zgodnie z przepisami.
Q Service Castrol stanowi część sieci warsztatów zrzeszonych w tzw. bioserwis. Oznacza to, że troszczymy się nie tylko o Państwa samochody, ale również o środowisko.

By zapewnić Państwu najwyższą jakość świadczonych usług, prowadzimy współpracę z wiodącymi dostawcami części samochodowych w Bielsku-Białej i okolicach. Tym samym gwarantujemy niezmiennie wysoki poziom usług serwisowych i naprawczych.

Q Servis Castrol jako jedyny w okolicy szczyci się całkowitą autoryzacją producenta olejowego Castrol. Dla klientów oznacza to, że mamy bieżący dostęp do informacji technicznych producentów pojazdów, norm i rekomendacji olejów do silników danych producentów i marek.

Umów się jeszcze dziś!

Zadzwoń jeszcze dziś i dołącz do setki zadowolonych klientów dla których jakość i profesjonalizm ma znaczenie!

+48 602 635 400

Dlaczego AMG Q Serwis Castrol?

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem marki Castrol, której filozofia opiera się na nieustannym udoskonalaniu technologii wytwarzania produktów. Wyśrubowane standardy produkcji oraz pewność najwyższej jakości oferowanych olejów zapewnia gwarancja na silnik od firmy Castrol.

Zachęcamy do zapoznania się z: „Info serwis Castrol gwarancja na silnik”.

Nasi fachowcy posiadają rozległą wiedzę dotyczącą kwestii wyboru oleju, filtra, rekomendacji producentów oraz przedłużenia żywotności silnika.

Wymianę oleju należy przeprowadzać minimum raz do roku nawet wówczas, gdy samochód był użytkowany rzadko i nie przejechał 10 tys. km.